Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

 

SEZON LUBLIN 2015 - ZAPISY OD 17 KWETNIA 2015!!!

W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym LKTK Welocyped jest organizatorem dwóch wycieczek rowerowych w ramach Imprezy SEZON LUBLIN.

Na wycieczki obowiązują zapisy poprzez stronę internetową SEZONU LUBLIN jak również osobiście
w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Lublinie przy ulicy Jezuickiej 1/3 - dotyczy to każdego z uczestników - również klubowiczów, którzy nie są organizatorami danej wycieczki.

 

Wycieczki rowerowe organizowane przez LKTK WELOCYPED:

 

25 KWIETNIA 2015 r SOBOTA

"Niezwykłe miejsce, prawdziwa droga" - wycieczka rowerowa szlakiem bł.ks.Stanisława Mysakowskiego

Start: godz. 10.00, zbiórka i zakończenie wycieczki przy tamie Zalewu Zemborzyckiego przy ulicy Żeglarskiej / czas trwania: ok. 5h/

W Zemborzycach, w rozwidleniu rzeki Bystrzycy i Nędznicy wytyczono szlak turystyczny leżący na Wyżynie Lubelskiej w granicach miasta Lublin. Powstanie szlaku wiąże się z upamiętnieniem działalności bł. ks. Stanisława Mysakowskiego. Celem wycieczki jest przybliżenie uczestnikom postaci bł. ks. Mysakowskiego, jego działalności, a także popularyzacja turystyki rowerowej polegającej nie tylko na rekreacji, ale i zgłębianiu historii odwiedzanych po drodze miejsc.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Wyjazd na wycieczkę rozpocznie się z tamy Zalewu Zemborzyckiego przy ulicy Żeglarskiej o godzinie 10.00, skąd nastąpi przejazd
w miejsce wytyczenia szlaku. Szlak rozpoczyna się przy ul. Krężnickiej, na końcowym przystanku linii autobusowej nr 8, biegnie przez most na rzece Nędznicy (przy dawnym „Stawisku”), wchodzi w las Rudki, przebiega przez miejsce dawnej fundacji księdza Mysakowskiego, której świadkiem jest jedynie ocalały krzyż, następnie idzie wzdłuż ściany lasu i bagien, by przejść przez most na rzece Bystrzycy i osiągnąć  przystanek  końcowy linii nr 25, na granicy dawnych Zemborzyc (obecnie Lublina) i Prawiednik. W czasie wycieczki będzie można również zwiedzić Izbę pamięci w Zemborzycach. Powrót do Lublina nastąpi ok. godz. 15.

Zapisy i szczegółowe informacje na stronie

UWAGA: Po dokonaniu zapisu, każdy z uczestników zobowiązany jest przesłać swój adres zamieszkania i datę urodzenia bezpośrednio na adres mailowy organizatora imprezy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Dane niezbędne są do ubezpieczenia uczestników wycieczki.

 

 

26 KWIETNIA 2015 r NIEDZIELA

Wycieczka rowerowa „Wiosna w Dolinie Ciemięgi”

Start: z Placu Litewskiego o godz.9.30, zakończenie na moście na Bystrzycy na ul. Zamojskiej / czas trwania: ok. 5h/

Wycieczka rowerowa „Wiosna w Dolinie Ciemięgi” to doskonała okazja do bliższego poznania ciekawostek krajoznawczych gminy Jastków, Niemce i Wólka. Jest to obszar o dużej atrakcyjności krajobrazowej. Jego głównym walorem jest głęboko wcięta dolina rzeki Ciemięgi „Obszar Chronionego Krajobrazu Doliny Ciemięgi“ z przylegającymi do niej stokami lessowymi, na których rozwinęła się gęsta sieć wąwozów i suchych dolin z ciekawą roślinnością kserotermiczną uzupełnioną zespołami roślin bagiennych, szuwarów i torfowisk.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Wyjazd z Lublina (Plac Litewski) o godz.9.30 przez ul. Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie, ul. W. Głowackiego, ul. Popiełuszki, Al. Sikorskiego, ul. Willową, ul. Sławinkowską do Marysina. Dalej przejazd trasą Marysin - Jakubowice Konińskie, Bernatówka, Dys, Ciecierzyn, Pliszczyn, Sobianowice do Lublina. Po drodze uczestnicy będą mogli zobaczyć: Pomnik partyzantów i mieszkańców Marysina, którzy zginęli w bitwie z Niemcami 2 lutego 1944 r., Cmentarz żołnierzy armii austro-węgierskiej i rosyjskiej poległych pod Jastkowem w czasie I wojny światowej w 1915 r., Dwór obronny z pierwszej połowy XVI w. obecnie „Dwór Anna“ w Jakubowicach Konińskich, Odnowiony murowany dworek w stylu eklektycznym z 1910 r. w Biernatówce, jedną z najstarszych parafii diecezji lubelskiej pw Św. Jana Chrzciciela z 1381 roku w Dysie, Dworek Boduszyńskich z II poł. XIX w, obecnie użytkowany przez Zgromadzenie Księży Sercanów w Pliszczynie oraz ujście rzeki Ciemięgi do Bystrzycy w Sobianowicach.

Zapisy i szczegółowe informacje na stronie

UWAGA: Po dokonaniu zapisu, każdy z uczestników zobowiązany jest przesłać swój adres zamieszkania i datę urodzenia bezpośrednio na adres mailowy organizatora imprezy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Dane niezbędne są do ubezpieczenia uczestników wycieczki.