Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

 

WYCIECZKA DO BARANOWA SANDOMIERSKIEGO 25-27.07.2014

Prowadzący:

    Maria Wiatr tel 881647714
    Zbigniew Jasiński
 
Zapraszamy wszystkich  do odbycia podróży po pięknej części dawnej Puszczy Sandomierskiej, także w tzw.  trójkącie bezpieczeństwa jak w planach wojskowych z lat 20 określano "widły" rzek: Dunajca, Wisły i Sanu. W  rejonie tym powstała sztandarowa inwestycja COP, która znacznie przyczyniła się do gospodarczego rozwoju tych  terenów. To także obszar występowania największych na świecie złóż siarki. Rekultywacja wyrobiska kopalni  Machów polegała na stworzeniu pięknego Jeziora Machowskiego, gdzie znajdziemy chwilę odpoczynku.

Miejscem docelowym naszej wyprawy będzie Baranów Sandomierski z jego wspaniałym renesansowym zamkiem.
W podziemiach ekspozycje „Skarby Ziemi” poświęcone historii zamku i regionu oraz przemysłowi siarkowemu.


Zbiórka : 25.07 g. 5.15 Dworzec PKP Lublin
Wyjazd:  o  godzinie 06:00 z dworca  PKP Lublin do stacji Stalowa Wola Rozwadów  – peron oporowy.

Cena  biletu  normalny 15 zł  + 7  zł   za rower. Koleje  Regionalne  są  poinformowane  o naszej  podróży  z  rowerami, dlatego nie powinno być kłopotów. Jedziemy na kołach przez Puszczę Sandomierską w około Jeziora Machowskiego do Baranowa Sandomierskiego. Dwa noclegi w Schronisku Młodzieżowym po 16 zł od osoby za każdy dzień pobytu. Powrót  27.07 pociągiem w godzinach 16:50 lub 19:07. Przewidujemy kąpiel w rzece Łeg oraz w Jeziorze Machowskim, dlatego warto zabrać ze sobą strój kąpielowy.Zwiedzanie Zamku w Baranowie Sandomierskim - zwiedzanie trasy  z  przewodnikiem cena  biletu normalny  15  zł  ulgowy 8  zł. / Ulga  w  opłacie  za  wstęp  do  muzeów państwowych przysługuje osobom  powyżej 65 roku  życia, emerytom, rencistom a także osobom niepełnosprawnym.

OSOBY NIE BEDĄCE CZŁONKAMI PTTK PROSIMY O UBEZPIECZENIE NNW WE WŁASNYM ZAKRESIE - MOŻNA TO ZROBIĆ NP. BIURO OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO PTTK W LUBLINIE UL. KRAK. PRZEDM. 78 / RÓG LIPOWEJ I KRAK. PRZEDM./

ORGANIZATORZY NIE BIORĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYPADKI I SZKODY WYNIKŁE W CZASIE TRWANIA WYCIECZKI, ZARÓWNO WOBEC UCZESTNIKÓW, JAK I OSÓB TRZECICH.

Nadmieniamy, że nadużywanie alkoholu podczas wycieczki grozi uczestnikowi wykluczeniem z imprezy.

 

Jesteśmy przekonani  że  każdy znajdzie coś  ciekawego dla  siebie.
Zapraszamy